Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 12 - 20 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Novinky
10.04.2023
🦜 Nová FB skupina 👥
❤️ Všichni jste srdečně zváni!!! ❤️ Vytvořili jsme novou facebookovou skupinu pro každého, kdo se rád dozví nové informace o z oblasti chovu papoušků... číst celé
06.01.2023
Jak Vám zboží dopravíme a kolik Vás to bude stát?
Abychom byli maximálně transparentní, vytvořili jsme pro Vás přehled způsobů dodání zboží, které využíváme. Doručení můžeme rozdělit do 3 typů Dor... číst celé
05.01.2023
Jakým způsobem ověřujeme recenze?
Spousta e-shopů si uměle vytváří recenze, aby stoupli v očích svých zákazníků. Nakupující je tak zmaten a nemá jistotu, zda nakupuje ve spolehlivém e-... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak udržet psychickou pohodu Vašich papoušků?
01.04.2023

Jak udržet psychickou pohodu Vašich papoušků?

Šťastný a zdravý kakaduZajistit psychickou pohodu papouška je klíčové pro jeho zdraví a štěstí! Existuje několik triků, jak toho dosáhnout a udělat papouška šťastným. Zde je pár tipů:

 

1. Zajistěte dostatek prostoru a volnosti pro papouška, aby se mohl pohybovat a prozkoumat své okolí.

Papoušci jsou velmi aktivní a zvídaví tvorové, kteří potřebují hodně prostoru k tomu, aby se mohli pohybovat a objevovat nové věci. Proto je důležité zajistit, aby měl váš papoušek dostatek prostoru a volnosti, aby mohl svůj zvídavý charakter naplno projevit.

Můžete například pořídit větší klec, která mu umožní volně létat a prozkoumávat okolí. Pokud to jde, můžete nechat papouška i vybíhat po bytě nebo domě pod dohledem. Důležité je však zajistit, aby bylo prostředí bezpečné a aby papoušek neměl přístup k nebezpečným předmětům nebo potravinám.

 

2. Zajistěte mu adekvátní výživu a pitný režim, aby měl papoušek dostatek energie a byl zdravý.

Správná výživa a dostatečný pitný režim jsou klíčové pro zajištění celkového zdraví a pohody papouška. Je důležité podávat kvalitní a vyváženou stravu, která bude obsahovat potřebné živiny, vitamíny a minerály. Ujistěte se, že papoušek dostává dostatek čerstvé vody a případně doplňte pitný režim tekutinami s vysokým obsahem živin, jako jsou ovocné šťávy.

Dávejte pozor na to, co papoušek jí, a vyhněte se potravinám, které by mu mohly škodit, jako jsou avokádo, čokoláda, alkohol a některé druhy ovoce a zeleniny. Vyhýbejte se také překrmování, protože to může vést k obezitě a dalším zdravotním problémům. Mějte na paměti, že každý druh papouška má své specifické výživové požadavky, takže se ujistěte, že mu podáváte správnou stravu pro jeho druh.

 

3. Hravost je důležitá! Zahrajte se s ním a poskytněte mu hračky, které mu pomohou stimulovat jeho mysl a tělo.

Hravost je pro papoušky velmi důležitá, protože stimuluje jejich mysl i tělo. Zajištění hraček, které jsou vhodné pro vašeho papouška, může být zábavný způsob, jak mu poskytnout potřebné stimulace. Můžete mu například poskytnout hračky s možností rozbití, jako jsou například dřevěná kousátka nebo hrací kroužky. Tyto hračky mohou pomoci papouškům i při obrušování zobáku. Hračky s funkčními prvky, jako jsou například kolotoče nebo houpačky, mohou být také skvělým zdrojem zábavy pro papoušky. Hra s papouškem by měla být zábavná pro oba - Vy i váš papoušek byste si čas strávený spolu měli užívat.

 

4. Vytvořte pro něj příjemné a bezpečné prostředí, aby se cítil pohodlně a mohl si odpočinout.

Pro papouška je klíčové, aby se cítil v prostředí bezpečně a komfortně. Zajistěte mu prostředí s minimem stresu a rušení, aby si mohl odpočinout a relaxovat. Můžete například vytvořit místo, kam se může schovat, pokud se cítí ohrožený, nebo ho umístit do prostředí s minimem hluku a ruchu.

Důležité je také zajistit papouškovi bezpečí v jeho prostředí. Mějte na paměti, že jsou to zvířata, která ráda prozkoumávají své okolí a zkoumají různé předměty. Proto je nutné zajistit, aby nemohl přijít do kontaktu s nebezpečnými předměty, jako jsou například nebezpečné chemikálie, či elektrické kabely.

Papoušci jsou zvířata, která potřebují dostatek spánku a klidu pro správnou regeneraci těla a mysli. Proto je vhodné umístit papouška do klidného místa, kde nebude rušen, a kde bude mít dostatek prostoru pro odpočinek a spánek.

 

5. Udržujte pravidelnou a láskyplnou interakci s vaším papouškem. To mu dává pocit bezpečí a sounáležitosti.

Papoušci jsou velmi společenská stvoření a potřebují pravidelnou interakci s lidmi nebo jinými papoušky, aby se cítili šťastní a spokojení. Měli byste se snažit vytvořit s vaším papouškem pevný vztah, který bude založen na důvěře a lásce.

To znamená, že byste měli trávit dostatek času s vaším papouškem, hovořit s ním, hrát si s ním a učit ho nové věci. Můžete se snažit naučit svého papouška několik slov nebo frází, abyste posílili jeho mentální stimulaci. Pokud máte více papoušků, měli byste se snažit, aby se navzájem respektovali, a aby spolu dobře vycházeli.

Kromě toho je důležité, abyste vašemu papouškovi poskytovali lásku a pozornost, protože to může mít pozitivní vliv na jeho celkové zdraví a blaho. Pokud se vašemu papouškovi líbí drbání nebo hlazení na hlavičce, můžete ho tím stimulovat, aby se cítil šťastný a uvolněný. Vždy ale respektujte hranice Vašeho papouška a nenuťte ho ke kontaktu, pokud si to nežádá.

 

Všechny tyto faktory jsou klíčové pro to, aby se váš papoušek cítil šťastný a udržoval si psychické zdraví. Ať už je to velký nebo malý papoušek, všichni potřebují lásku a péči, aby byli zdraví a šťastní!

 

    Ať jsou Vaši paoušci spokojení.

    Váš tým CP Zoo

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nenechte si uletět žádné novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kde nás najdete

Conquiro Power s.r.o.
Dlouhá 730/35, Staré Město
110 00 Praha 1

 
Kontakty
Logo
Zákaznická podpora CP ZOO
Zákaznická podpora CP ZOO
(Po-Pá, 12 - 20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz