Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 12 - 20 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Novinky
10.04.2023
🦜 Nová FB skupina 👥
❤️ Všichni jste srdečně zváni!!! ❤️ Vytvořili jsme novou facebookovou skupinu pro každého, kdo se rád dozví nové informace o z oblasti chovu papoušků... číst celé
06.01.2023
Jak Vám zboží dopravíme a kolik Vás to bude stát?
Abychom byli maximálně transparentní, vytvořili jsme pro Vás přehled způsobů dodání zboží, které využíváme. Doručení můžeme rozdělit do 3 typů Dor... číst celé
05.01.2023
Jakým způsobem ověřujeme recenze?
Spousta e-shopů si uměle vytváří recenze, aby stoupli v očích svých zákazníků. Nakupující je tak zmaten a nemá jistotu, zda nakupuje ve spolehlivém e-... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jaká dezinfekce je vhodná při chovu zvířat?
22.04.2023

Jaká dezinfekce je vhodná při chovu zvířat?

Zdraví a bezpečnost zvířat jsou pro chovatele a veterináře naprosto klíčové. Nicméně, infekční choroby se mohou snadno šířit mezi zvířaty a mohou mít devastující dopad na celý chov. To je důvod, proč se stává dezinfekce nedílnou součástí každodenní péče o zvířata. V této době je mnoho veterinárních dezinfekčních přípravků k dispozici, ale jak si vybrat ten nejlepší pro vaše potřeby? V tomto článku se podíváme na tři nejoblíbenější dezinfekční přípravky - Ivasan, Kafig-Rein a F10SC. Chcete-li se dozvědět, jak každý z nich funguje, jak se ředí, jaké jsou jejich přednosti a nevýhody, a zda se mohou dostat na zvířata a ty zůstat v bezpečí, čtěte dál!

 

Ivasan

Ivasan je dezinfekční přípravek na bázi peroxidu vodíku, který je účinný proti širokému spektru mikroorganismů, včetně bakterií, virů, hub a spór. Ivasan je snadno dostupný, relativně levný a dobře snášen zvířaty. Je také relativně neškodný pro lidi a životní prostředí. Ivasan se obvykle ředí v poměru 1:100 a aplikuje se na povrchy nebo předměty, které mají být dezinfikovány. Nevyžaduje opláchnutí a lze ho použít i přímo na zvířatech.

 

Přednosti IvasanuNevýhody Ivasanu
Účinný proti širokému spektru mikroorganismůMůže být dráždivý při styku s kůží nebo sliznicemi
Snadno dostupný a relativně levnýNepříjemný zápach
Dobře snášen zvířaty 
Relativně neškodný pro lidi a životní prostředí 
Nevyžaduje opláchnutí a lze ho použít i přímo na zvířatech 

 

Kafig-Rein

Kafig-Rein je dezinfekční přípravek na bázi kyseliny octové, který je účinný proti řadě bakterií a virů, včetně salmonely a aviární chřipky. Kafig-Rein je snadno dostupný, relativně levný a dobře snášen zvíířaty. Je také poměrně šetrný k životnímu prostředí a může být použit na různých površích a materiálech. Kafig-Rein se obvykle ředí v poměru 1:100 a aplikuje se na povrchy nebo předměty, které mají být dezinfikovány. Nevýhodou je, že může být dráždivý pro zvířata a lidi. Pokud se používá na kovových materiálech, může způsobit korozi.

Přednosti Kafig-ReinNevýhody Kafig-Reinu
Účinný proti bakteriím a virům, včetně salmonely a aviární chřipkyMůže být dráždivý pro zvířata a lidi
Snadno dostupný a relativně levnýPři použití na kovových materiálech může způsobit korozi
Dobře snášen různými materiály 
Relativně šetrný k životnímu prostředí 
Nevyžaduje opláchnutí 

 

F10SC

F10SC je dezinfekční přípravek na bázi kyseliny octové a kvartérních amoniových sloučenin, který je účinný proti bakteriím, virům, hubám a spórám. F10SC je obvykle používán ve veterinárních klinikách a je považován za jeden z nejúčinnějších dezinfekčních přípravků na trhu. Je snadno dostupný a relativně snášen zvířaty. F10SC se obvykle ředí v poměru 1:500 a aplikuje se na povrchy nebo předměty, které mají být dezinfikovány. Nevýhodou F10SC je, že může být dráždivý pro lidi a zvířata. Vyžaduje opláchnutí a nemělo by se používat přímo na zvířatech.

 

Přednosti F10SCNevýhody F10SC
Účinný proti bakteriím, virům, hubám a spórámMůže být dráždivý pro lidi a zvířata (Nicméně, pokud se užívá v souladu s návode, měl by být pro zvířata relativně bezpečný)
Jeden z nejúčinnějších dezinfekčních přípravků na trhuVyžaduje opláchnutí
Snadno dostupný a relativně snášen zvířatyNemělo by se používat přímo na zvířatech
Nevyžaduje opláchnutí 

 

Je třeba si uvědomit, že výběr správného dezinfekčního přípravku závisí na mnoha faktorech, jako je účel dezinfekce, povrch, který má být dezinfikován, a citlivost zvířat a lidí na použitý přípravek.

 

Doufáme, že Vám tento článek pomohl rozhodnout se pro tu nejvodnější dezinfekci. My jsme se rozhodli  do našeho sortimentu zařadit F10SC. Pokud byste si ji chtěli zakoupit, můžete tak učinit zde.

 

    Ať se daří,

    Váš tým CP Zoo

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nenechte si uletět žádné novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kde nás najdete

Conquiro Power s.r.o.
Dlouhá 730/35, Staré Město
110 00 Praha 1

 
Kontakty
Logo
Zákaznická podpora CP ZOO
Zákaznická podpora CP ZOO
(Po-Pá, 12 - 20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz